Pár slov úvodem


Vítám všechny knihomoly, čtenáře, ale i nečtenáře.

Zároveň prosím, abyste se vyjadřovali vždy slušně, i když se s něčím či někým náhodou neshodnete.

Najdete mě

Co právě čtu

Archiv

Čtenáři

Návštěvníci

Používá technologii služby Blogger.

Nové přírůstky - listopad 2014


Zdravím všechny milovníky knih!
Další měsíc utekl jako voda a jak je už zvykem téměř každého blogera, je čas na článek o přírůstcích, které jsem si tenhle měsíc pořídila.
Opět si musím sypat popel na hlavu, protože věta "Koupím si jen 5 knížek" se už stává spíše dobrým vtipem, než motivací.
No nic, pojďme na to!
Měsíc listopad byl ve všech směrech výjimečný. Změnila jsem práci a možná i to je důvod, proč mám horu přírůstků. Ne, že bych začala vydělávat v řádech desetitisíců, ale začala jsem pracovat pro společnost Neoluxor, což samozřejmě znamená řadu zaměstnaneckých výhod a benefitů. Mimo jiné i slevu na veškerý sortiment.Stephanie Perkins - Polibek pro Annu

Anotace:
Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala…
Polibek pro Annu je jedna z mnoha knížek nakladatelství CooBoo, kterou jsem si pořídila. A jako skoro pravidelně, na doporučení Melindy (pokud jste ještě nenavštívili její blog, děláte velkou chybu, kterou je třeba co nejdříve napravit!)
Knížku uvidíte v New-in za měsíc listopad. Nedokázala jsem vydržet, abych Vás napínala, co vše jsem si pořídila a přitom vydržela toto dílo nepřelouskat, protože jsem se na něj moc těšila.
“For the two of us, home isn't a place. It is a person. And we are finally home.” 
― Stephanie PerkinsAnna and the French Kiss

Kateřina Petrusová - Pekáč buchet


ONA - Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára.
ON - Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš.Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší.Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.

Khaled Hosseini - Tisíce planoucích sluncí


Marjam je pouhých patnáct let, když ji pošlou do Kábulu, aby se provdala za pětačtyřicetiletého Rašída. O necelých dvacet let později vyroste mezi Marjam a dospívající dívkou Lajlou ze sousedství silné pouto podobné vztahu matky s dcerou. Když se dostane k moci Tálibán, už tak neutěšený život se promění v zoufalý boj s hladem, krutostí a neustálým strachem. Láska však dokáže člověka pohnout k nečekaným skutkům a překvapivým hrdinstvím překonat i nesmírně bolestivé překážky. Druhý román Khaleda Hosseiniho přijalo světové publikum neméně příznivě než autorovu veleúspěšnou prvotinu Lovec draků.
Julie Cross - Rozděleni časem: Bouře


Přítomnost, rok 2009. 

Devatenáctiletý Jackson je normální student... tedy téměř normální. Dokáže totiž cestovat časem. Nic nemůže změnit, jen znovu prožít to, co se už stalo. Po útoku dvou neznámých mužů se Jackson ocitne o dva roky zpět.Minulost, rok 2007.Jackson se nemůže vrátit zpátky do přítomnosti. Jaké tajemství ho obklopuje? Proč ho pronásledují neznámí útočníci? Stojí tváří v tvář "nepřátelům času" a musí se rozhodnout, co všechno je ochoten obětovat pro záchranu svých blízkých a možná i celého světa...

Nové přírůstky - říjen 2014


Zdravím všechny milovníky knih!


S nově příchozím měsícem listopadem přichází článek o pokladech, které jsem ulovila k rozšíření své sbírky v knihovničce.


Říjen byl, co se nakupování knih týče, velmi průměrným měsícem.

Celkem jich u mě doma našlo domov 6.

A jaké to jsou? Pojďme na to!