Pár slov úvodem


Vítám všechny knihomoly, čtenáře, ale i nečtenáře.

Zároveň prosím, abyste se vyjadřovali vždy slušně, i když se s něčím či někým náhodou neshodnete.

Najdete mě

Co právě čtu

Archiv

Čtenáři

Návštěvníci

Používá technologii služby Blogger.

Nové přírůstky - prosinec 2014

Zdroj: http://www.quirkbooks.comS téměř prvním sněhem Vám přináším přírůstky za měsíc prosinec.
Nejspíš byste hádali, že valná většina přírůstků budou vánoční dárky. V mém případě tomu tak ovšem není.

Vánoce již od pradávna patří k nejrespektovanějším svátkům, co se tradicí týče. Málokterý náboženský svátek se těší takové oblibě, jako právě zvyk obdarovávat blízké.
Na ty letošní jsem se těšila a netěšila. Měla jsem radost, když jsem nějaký ten dárek sehnala a představila si, jakou radost z něho obdarovaný bude mít. Zároveň jsem se netěšila na klasický stres a shon, který je s vánoční dobou bohužel neodmyslitelně spjat, a tím nemyslím pocit, že nic nestíháte - spíš myšlenky na to, co komu koupit a hlavně, kde na to vzít.
Jsem na jednu stranu ráda, že Štědrovečerní večeře je už dávno za námi a s ní se do minulosti rozplynulo i rozbalování dárků.A jaké knížky jsem dostala pod stromeček? Žádné. Šokující a překvapivé? Velmi.
Poprvé za mých 22 let jsem k Vánocům nedostala ani jednu knížku. Když mi mezi dárky zbyla už jen obálka, trochu naivně jsem doufala, že mi rodiče koupili knihovnu nebo třeba síť knihkupectví, ale nestalo se tak.
Můj obličej se nejspíš proměnil v obrovský otazník a tak jsem ani nemusela pokládat žádné dotazy, mamka mi odpověděla sama. Se starostmi ve tváři mi sdělila, nutno říci, že velmi opatrně, že si s taťkou myslí, že jsem si na hromadění a sbírání knížek vytvořila závislost a v té mě nechtějí podporovat. Musím se přiznat, že mi takto otevřeným vysvětlením vyrazila dech, ale je pravda, že si kupuji mnoho knih, které nestačím číst a pořád k nim přibývají další a další. Rodiče mi místo knížek dali jiný "dárek" - důvod k zamyšlení.
A než bys řekl švec, mé pověsti se podařilo dostát a já si pořídila několik dalších přírůstků do své více než milované knihovny, se kterými se s Vámi pochlubím. Když jsem se pak chytala za hlavu říkala jsem si, že to vlastně nevadí, že začnu od ledna. Dělám si srandu, to jsem ještě nevěděla, že pod stromečkem žádnou nenajdu a tím pádem jsem nevěděla, že si je musím pod stromeček nadělit sama :)


• Pán much, William Golding
Hned poté, co tuto knížku vychválila až do nebes Ivcca (kliknutím se dostanete na recenzi uveřejněnou na jejím blogu), rozhodla jsem se, že ji musím mít.
Nicméně jsem na ni zapomněla do té doby, než nám do práce nepřišlo další vydání tohoto skvostu oceněného Nobelovou cenou.
To už jsem ji chytla a dala pozor, abych nepustila.

• Den Trifidů, John Wyndham
Je k tomuto dílu třeba něco říkat? Ne. Snad jen, že mám dočteno a recenze je zpola napsaná.

• Život bez pšenice, MD. William Davis
O tom, jak je pšenice škodlivá pro lidské tělo jste možná neslyšeli, ale poté, co si o daném tématu něco přečtete vězte, že nic nebude jako dříve.
Já osobně jsem přestala jíst veškeré pečivo (i tmavé) a snažím se ze svého života vyřadit i vše obsahující mouku.

• Moučný mozek, David Perlmutter,  Kristin Loberg
Další kniha k tématu. Netřeba více komentovat.

• Pan Mercedes, Stephen King 
Stephen King je label, který se výborně prodává a proto ani já jsem neodolala a Pana Mercedese si od Pána hororu koupila.
Recenze, které jsem doposud četla, byly vesměs pochvalné, tak uvidíme, zda se jedná o absolutní bombu nebo absolutní propadák.

• Vypravěčka, Jodi Picoultová
Ani nemůžu říct, jak moc se na tohle dílo těším.

Bílý kůň, Alex Adams; Rohy, Joe Hill
Uloveno ve slevách. Žádný extra zážitek nečekám a trochu se bojím, že je budu odsouvat do pozadí. Více se těším na spoustu jiných knížek.

Já, poutník, Terry Hayes
Juchů! A Poutník je můj. Nemůžu se skoro dočkat, až si tento špičkový thriller dočtu, nicméně si myslím, že jeho čas přijde až v létě.

Jaké jsou Vaše přírůstky? Byl letos knižíšek bohatý?

Všechno nejlepší do nového roku!

Wichita

17 komentářů:

 1. Můj Ježíšek byl bohatý především na finance, za které jsem si knihy nakoupila sama. Ale i já jsem pod stromečkem našla hned několik knih, které mi radost udělaly!

  OdpovědětVymazat
 2. Pán much si taky strašně přeju.
  A Vypravěčku i Já, putník koupila mamka do domácí knihovny, tak snad se k kenihám taky brzy dostanu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já moc, hlavně ten námět je skvělý a podle toho, co mi o dílku říkala kamarádka, to bude prostě pecka :)

   Vymazat
 3. No nádhera! Budem úprimná, najviac sa teším na tvoju reakciu na Vypravecku a potom tie dve knihy o nejedení pšenice. Pšenici sa vyhýbam už nejaký rok, samozrejme, sú výnimky ako Vianoce atd, takže knihy a skúsenosti z tejto oblasti vítam. Inak, reakcia tvojich rodičov ma dosť pobavila :)) No jo, mala si byť závisla radšej na drogách :))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně to jsem si také říkala - jojo, závislost na knížkách, to je ale zlo :D

   Vymazat
 4. Krása :) Pan Mercedes byl i mezi mými vánočními knihami :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ani jedna knížka pod stromečkem? :( No tak to mě nesmírně mrzí :( Bez toho si ani neumím představit vánoce. Dnes, kdy už si knížky kupuji se to možná nezdá, jako tak sváteční okamžik, ale pro mě to pořád má to kouzlo. Pocit, že nová krásná knížka mi od té chvíle patří je neodolatelný :)
  Jsem ráda, že sis udělala radost aspoň sama a máš moc hezké přírůstky :) Na Kinga jsem teď trochu nazlobená, protože se mi jeho knížka, kterou teď čtu vůbec nelíbí. Asi jsem už za Kingovským obdobím. Ale obálka téhle novinky je nejkrásnější na světě!!!
  Krásný nový rok, úspěchy v osobním i blogovém životě a spoustu času na čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věř, že mě taky :( to mi chceš tvrdit, že se ti nelíbí Pan Mercedes? Tak to není možná! :O

   Vymazat
 6. Tak aspoň že to sdělili opatrně :). Na mě to rodiče vybalili před rokem jako hotovou věc, přesto si ale dokážu alespoň dvě knížky pod stromeček vydupat. Jinak si říkám o peníze a pak také naděluji sama.
  Z knížek mám stejnou jen Vypravěčku, na kterou už se moc těším. Ostatní mi bohužel nic moc neříkají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Vypravěčku, jak jsem psala, se strašně moc těším, začnu ji číst hned po Panu Mercedesi :)

   Já nevím, že ti rodiče jsou z četby tak znepokojení, já bych štěstím do stropu skákala, kdyby mé dítě nadšeně četlo :)

   Vymazat
  2. Jop, to jim taky často říkávám, ale je to jako mluvit do zdi - kvůli knížkám se nevěnuju škole, dětem, domácím pracím, atd. :). Na druhou stranu to často nadšeně využívali jako páku, kdy mi kvůli špatným známkám knížky sebrali, protože si mysleli, že mě to donutí si známky opravit :(.
   Jediná věc, co mě na Vypravěčce mrzí, je, že se k ní asi dostanu až po maturitě... teď dočítám Day 21, pak je na řadě Maze Runner - a pak ta matura. Jinak ještě je prý hrozně hezká knížka Nahý mezi vlky, kterou už mám rezervovanou u kamarádky :).

   Vymazat
 7. Zvu vás všechny na mou Giveaway o voňavé ceny :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Nádherné knihy :) Jsem zvědavá, co na Já Poutníka řekneš :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc díky, teď dočítám Pana Mercedese, tak uvidíme! :)

   Vymazat
 9. Ten Den trifidů má tak úžasnou obálku :3 Asi si ho také budu muset pořídit.
  Bílého koně jsem si také před nějakou dobou koupila a teď ho zase prodávám, ani jsem ho nečetla.
  Jinak hezké přírůstky :)

  OdpovědětVymazat

Všech komentářů si velmi vážím a na každý odpovídám.